EEEEEEE

Jedna z moich ulubionych chwil podczas grania to jest osiągnięcie takiego stanu świadomości, kiedy już nie trzeba grać a i tak jest zajebiście...
A tak na trochę poważniej. Moment, w którym publiczność reakcjami napędza dja, a te reakcje napędzane są muzyką, która gra dj. Do tego wyobraź sobie sytuację w której kładziesz igłę na rowek, automatycznie (wiesz mniej więcej o ile) dobierasz prędkość i igła wskakuje równo w bit i już na dzień dobry oba utwory są zmiksowane, może nie super dokładnie, ale na tyle, aby po drobnej korekcie pitha już ten miks grać. Od pierwszej chwili. To jest mniej więcej tak jak słuchasz jakiejś muzyki i naglę do tego przyłącza się jakiś niezależny dźwięk z zewnątrz, typu klakson, młot pneumatyczny czy dźwięk ostrzegawczy przy cofaniu.
W sobotę w Ministerstwie udało się zrobić hat-trick. Skończyłem grać i było zajebiście. Były chwilę, że publiczność bardzo pozytywnie reagowała na moje poczynania. I były zgrania, które same wychodziły.

W poniedziałek zostałem w trybie awaryjnym djem (etatowy dj nagle zachorował) podczas meczu finałowego play off hokeja na lodzie Cracovia vs Gks Tychy. O tym angażu dowiedziałem się trzy godziny przed meczem i już logistycznie nie dało się dograć, aby postawić djke z gramofonami. Dźwięki, power songi i inne takie zapodawałem z komputera podłączonego do dużej konsolety estradowej, nie bardzo wiedząc, czy coś słychać na hali czy nie. Moje pomieszczenie było odizolowane akustycznie od tafli. Trzeba uważać na doping, na momenty w których można coś puścić, a w których nie, na prowadzącego, na to aby nie zawieszać się na meczu i pamiętać, że tam się pracuje... i tak dalej. Ogólnie to ciekawe doświadczenie w opcji co robić na emeryturze. W ostatnich 30 sekundach strzeliliśmy 2 bramki, po czym wygraliśmy w karnych.

Nasz projekt Groove'n'bass został rozszerzony o dj school. W kwietniu wybieramy się do Chilloutu w Kielcach, gdzie w sobotę przed imprezą przez kilka godzin będziemy prowadzić z Przelpachem warsztaty. Druga tura odbędzie się na następny dzień tj. w niedziele.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia