styl miksowania

Zastanów się jak miksujesz i dlaczego tak a nie inaczej. Jak grasz hiphop to pewnie miksujesz utwory nakładając pierwszą fraze jednego utworu na refren drugiego, są to szybkie, dynamiczne przejścia. Jak grasz dancehall to nie miksujesz? Puszczasz syreny, robisz rewindy i grasz riddimami. Grasz bassline? robisz długie miksy do pierwszego breakdownu, operujesz equalizerem, prefekcyjnie zgrywasz prędkości. A teraz zastanów się jakby to wszysto pomieszać, np. grać speed garage nie miksując go. Grać rap z kilkuminutowymi miksami gdzie bawiąc się korekcją barwy będziesz budował napięcie.
Z doświadczenia wiem, że te wszystkie patenty są do zrobienia i może to fajnie wyjść, ale:
- nie możesz mieć przypadkowej publiczności
- musisz występować jako PRO DJ, tzn. grasz na swojej imprezie, gdzie ludzie od Ciebie oczekują tego typu trików. Nie jest to po prostu impreza gdzie nie ważne czy Ty grasz czy mp3 playlista, czy jakieś tam słabe radio planeta.
W sobote gramy z Przeplachem w Jaworznie i tam uskutecznie kilka nowych pomysłów na przejścia. Zdam relację czy "siadło".

Komentarze

dexplict miksował bassline nie robiąc prawie wcale przejsc, lub bardzo krotkie. cos w stylu kolesi od ghetto-tech.

a napisalbys majster o stawkach djów, to dopiero bylby popularny post!
Jacek pisze…
popieram post ze stawkami djow! To by byly kulisy. Wszyscy mysla ze jest to min. tysiac za noc grania, biale mercedesy, wille z basenem itd.
JuNouMiCrew pisze…
Ale dexplicit grał mocno średnio jak dla mnie... ;)

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia