Najlepszy Party Rocker?

No to się, zaczęło. Zawrzało na wszystkich frontach. Pierwszy nosi nazwę "dlaczego nie ja?" Nie mam pojęcia, nie ja wybierałem i cieszę się gdyż w Polsce jest kilkunastu solidnych party rockerów, z których każdy jeżeli nie skillami, to repertuarem lub swoimi mashupami eliminuje innych i wybór tej 8 to na prawdę ciężka sprawa. Drugi front należy do rozkminiaczy i dotyczy ścisłej ósemki wybranych. Z kilku rozmów wiem, że tak samo jak ja tak i moi oponenci analizują co zagrają przeciwnicy. Czy spodziewać się po djach tego co grają na swoich imprezach? Czy raczej oni, wiedząc, że zostaną rozpoznani w ten sposób wyjdą poza swoje standardy i np. Falcon będzie miksował Shakirę, a Plash (Przeplach…) zaprezentuje najnowsze bangery uk funky? Na te pytania dostaniemy odpowiedzi piętnastego czerwca na przełomowej imprezie na naszym rynku. Rzadko się zdarza, aby tak ścisła czołówka zaryzykowała tak bardzo swoją reputację. Trzeba pamiętać, że to nie są zawody turntablistyczne, a każdy z tych djów ma wyrobioną na różnych polach markę. W swoich środowiskach, w swoich klubach, wśród swoich facebookowych fanów to oni są number 1 i te zawody mogą poważnie podkopać renomę. Chociaż z drugiej strony, ciekawe ile Red Bull wsadzi w promocję imprezy i ile zyskamy przez sam fakt uczestnictwa w niej. Czyżby nie biorąc pod uwagę wyniku już od lipca kalendarz każdego z nas nie znał dnia bez firmowego eventu w salonie marki X a noc w klubie o nazwie X? Pewnie tak nie będzie, ale między innymi z tego "promocyjnego" powodu zdecydowałem się na start. Poza tym pozornie jesteśmy tak bardzo niezależni, tak bardzo mamy wyjebane na trendy, na opinie. A jednak przez te wszystkie lata budujemy swoją markę. Czy to miłego pijaczka sprytnie grającego, czy to gramofonowego turboskreczera, który zna tylko wszystkie battle breaki i pornhuba. Ale jednak pracujemy nad swoją marką, bo wiemy że to nasza praca. Tak więc bez względu na wszystko należy docenić tych 8 wybranych, że mają jaja i mimo ich ego, są gotowi na moment w którym ktoś powie, że są lepsi i jeszcze lepsi i jeszcze kilku zajebistych djów… Dalej myśląc nad tym tematem, to przy tym składzie startujących już wiem, że wyniki będą niesprawiedliwie, gdyż wśród tych djów jest spory rozrzut preferencji muzycznych i podejścia do hasła party rocker. Ilu djów, ile gatunków, tyle interpretacji. Dobra kończę pisać i czas wracać do gramofonów. Piętnaście minut to jest dużo, ale, żeby fajnie zbudować atmosferę, wkręcić słuchacza to raczej za mało. Jedno jest pewne, wiem, że ta ósemka stanie na wysokości zadania i zaprezentuje ciekawe sety, a będzie to podsumowanie polskiego djingu. Acha... będę jeszcze bardziej szczęśliwy, gdy publiczność będzie na tyle dojrzała, żeby docenić te nasze wygrzewki.

Komentarze

daaz pisze…
Jak dla mnie skład dobrany perfekcyjnie... Nikt nie trafił tam przypadkiem i 8 miejsce pośród takiego grona nie jest powodem do wstydu. To raczej wyróżnienie że znalazł się w 8 największych rozpierdalaczy w polszy. Każdy z Was jest inny, każdy gra w miarę co innego, nie będą a raczej nie powinny dublować się style, więc będzie ciekawie.
Ja się jaram :)
Anonimowy pisze…
BANGER!!!
Tyle. To powinien być totalny rozpierdol systemu.
Coś co chyba chciał zrobić rok temu Vestax, ale nie do końca im wyszło. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że dotrę do was, a wy sprawicie, że zedrę gardło na występie KAŻDEGO z tej szacownej ekipy!
Fala Messenger
dj@falamessenger.pl
P.S. Może za parę lat ja trafię na takie party? Warto mieć marzenia:)
Anonimowy pisze…
no i jak był Jarku?

Sepo

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia