Goldie Awards DJ Battle 2021

Warto odnotować ten internetowy spektakl turntablistyczny jaki odbył się pod patronatem A-Trak'a. Trzeba to zrobić z dwóch powodów. Nasz rodak 69Beats zajął drugie miejsce ustępując DJ Ease. Poza tym Wojtek zaprezentował rutynę "Tenet" z odwróconymi czytnikami Phase. Dzięki czemu grał "od tyłu". I to była odkrywcza i przełomowa sztuczka tej potyczki, którą każdy fan gramofonowych potyczek zapamięta. 

69Beats oparł swoje triki o to, z czego go znamy. Czyli praca na padach plus krótkie powtórzenia lub zaskreczowania motywów. Wszystko brzmiało płynnie i precyzyjnie. Ale...

Ale wydaje mi się, że kluczem do zwycięstwa Ease było większe zaangażowanie w manipulowanie dźwiękiem poprzez pracę na faderech, przy jednoczesnym "padowaniu" i np. jugglach. Już nie wchodząc w szczegóły doboru repertuarów, dissów, czy innych wstawek, a patrząc czysto technicznie, to po minach jury widziałem, że w tych rutynach bardziej widzieli turntablism. Jednak u Wojtka, praca na padach nie koreluje tak mocno z pracą na faderach i na płytach jednocześnie. Niemniej jednak ogromne gratulację należą się naszemu eksportowemu djowi turniejowemu.

Poniżej wrzucam filmy z potyczek:

Komentarze

Anonimowy pisze…
Za mało turntablismu w turntablismie... Ale mamy też innego exportowego dja turniejowego, który notabene pokonał Ease'a w półfinale DMC, gdzie zajął drugie miejsce, po czym wziął dwa drugie miejsca na IDA.

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia