Trasa spacerowa Pcim - Krzywicka Góra / Wielki Kamień. Szlak Żółty.

  Trasa ta to niespełna dwugodzinna wycieczka wliczając w to wejście i zejście. Wycieczkę można zacząć w Pcimiu, ale początkowo szlak biegnie przez zwykłe pole, które jest wśród zabudowań.     Dlatego proponuję samochód zostawić i wyruszyć z osady Mizerówka.
 Auto możemy zostawić w małej zatoczce, która jest przy mostku, lub wzdłuż drogi. Poniżej na mapie zaznaczyłem miejsce skąd rozpoczniemy wycieczkę.


  Od drogi głównej odchodzi w lewo mała asfaltowa dróżka, przy której jest słup z oznaczonym szlakiem żółtym.


  Pierwsze kroki stawiamy wśród zabudowań. Od razu zaczynamy marsz pod górkę, a droga z asfaltowej zamienia się w polną. To podejście pod las jest największą trudnością na tej trasie. Później nachylenia będą o wiele mniejsze. Łapiąc oddech można zobaczyć taką panoramę. Po kilku minutach wchodzimy do lasu. Szlak żółty jest dobrze oznaczony i wskazówki pojawiają się co kilkadziesiąt metrów.Droga jest kamienista i można natrafić też na pozostałości po transporcie drewna, natomiast nie stwarza ona żadnych problemów przy marszu. Trasa przez las, jak to trasa przez las. Wokół drzewa, a od góry prześwituje widok na niebo. Dlatego należy odnotować ciekawostkę w postaci przydrożnej kapliczki.


Kolejną ciekawostką jest seria pogiętych drzew, o których w 2005 roku Dicovery nakręciło program.
Po kilkudziesięciu minutach spacerku pojawiają się znaki kierujące na Wielki Kamień. Szlak żółty biegnie dalej w stronę wzgórza Działek. My natomiast odbijamy w lewo na Wielki Kamień.Mimo, że wędruję się wąską ścieżką to droga jest dobrze oznaczona i do celu wyprawy docieramy omijając z lewej strony szczyt Krzywickiej Góry (584). U jego podnóża jest cel wycieczki. Wielki Kamień.
 Wycieczka jest łatwa i jest propozycją na rodzinny spacer. Na początku jest tylko strome podejście, które będzie wymagało trochę więcej wysiłku, ale poradzi z nim sobie zarówno kilkuletnie dziecko, czy pan w średnim wieku z brzuszkiem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia