Phat Vibez Records

  Z miłą chęcią informuję, że Dj Przeplach nauczony doświadczeniem zdobytym podczas wydania swojej winylowej płyty postanowił założyć Phat Vobez Records, czyli wytwórnie mającą na celu wypuszczanie produkcji z którymi Przeplach utożsamia się muzycznie.
  Pierwszym projektem ma być EP krakowskiego producenta Dobrego Kicka, która wyjdzie w limitowanym nakładzie 300 cds, a jej promo możesz zobaczyć poniżej.
  Przy okazji zastanawiam się jaki model biznesowy przyjmie Przeplach w swojej oficynie. Czy postawi wyłącznie na fizyczne wydawnictwa, czy pójdzie z duchem czasu i rozsądku i np. zwiąże się z partnerami umożliwiającymi zaistnienie na Beatporcie, Spotify czy innych serwisach sprzedających muzykę. Ciekawa jest też kwestia formalnej działalności wytwórni. Przy nakładach rzędu 300 kopii, ciężko będzie sfinansować np. składki ZUS, a samo traktowanie wydawania muzyki jako inwestycji finansowej to raczej jest farsa i do tego tematu, zwłaszcza gdy wydaje się innych, a nie swoje rzeczy należy podchodzić jak do hobby, na którym być może uda się zarobić na hamburgera. Niemiej jednak ja kibicuję temu projektowi i na pewno będę tu wrzucał informację z tego labelu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia