przegląd młodych talentów

Wszedłem sobie na stronę VChamps i przeglądam sobie filmiki- zgłoszenia do battlowego wydarzenia roku. Wydarzenie roku, dlatego, że tak po prostu, tak nagle ktoś porwał się na pomysł, aby w wielkiej hali zrobić mistrzostwa djów wspierane pokazami m.in. Craze'a i Qberta! Pomysł zajebisty, odnośnie formuły imprezy świeży i jak na razie dobrze prowadzony. Ale trzeba przyznać, że szalony. Jeżeli wypali to znak dla takich jak ja, że ostatecznie należy się wycofać, albo baaardzo poważnie zastanowić nad tak zwanym animowaniem sceny. Myślałem, że wiem o niej wszystko, lub prawie wszystko, bo w sumie od kilku lat, żadne wydarzenie, czy postać mnie nie zaskoczyły mnie. Sporadycznie śledząc fora, yt i obsady różnych imprez wydawało mi się, że mam rozeznanie. A tu proszę. Ktoś szarpnął się na hale na kilkanaście tysięcy widzów i organizuje tam imprezę, która wg. mnie nie przyciągnie więcej niż 2-3 tysiące osób. Tak, wiem, że działam w konkurencji i wiele osób jest zmęczonych tą konkurencją, jej formułą i tym, że ciągle Kraków. Ale patrzę trzeźwo na te Vchampsy i dlatego w optymistycznej wersji zakładam tam 3 tysiące osób. Szansa jest jeszcze w tym, że każdy kto wysłał zgłoszenie i dostanie się tam, poprzez swój fb zrobi takie zamieszanie, że zabierze ze swojego miasta busa znajomych i to podniesie frekwencję.
Dobra zgubiłem wątek, bo akurat oglądam/słucham sobie filmiku ze zgłoszeniem Daaza. Jak na razie najlepszy z tych które oglądałem w kategorii mix/dvs. Chociaż widać tu to, co także coraz bardziej mnie u mnie wkurwia, czyli zapominanie o czymś takim jak wchodzenie skreczem z nowym numerem. Idziemy na łatwiznę i nowy numer wklikujemy padami, a decki służą już wyłącznie do korekcji tempa. Myślę, że nawet jak ta impreza nie wypali, czego organizatorom nie życzę, to sama ta platforma internetowego porównywania skilli za pomocą filmików, bardzo ożywi scenę i wpłynie na technikę djów.
O kurwa... wracając po kilkunastu minutach spędzonych w kategorii digital. Niezłe odkręty tam się zgłosiły. Ciekawe wynalazki. Chciałbym tam być na scenie i popatrzeć jak sobie techniczni poradzą z podpinaniem tych statków kosmicznych. Jeszcze kilka odpłynięć w digitalu zaliczę i sprawdzę co Krótki na swojej nowej 57 wyskreczował. Ale pytanie roku jest takie co to leśny zwilż i czy Krótki, który jest niezłym "wariatem" z podobnego klimatu jak my nauczył się jakiś patternów drummingowych..?
Znowu po kilku chwilach... Kiedy nie gramofonowcy zrozumieją, że skreczując na cd playerach, czy innych kontrolerach, a nie będąc w Scratch Perverts są chujowi???

Komentarze

Anonimowy pisze…
oj Panie głupoty wypisujesz :)
Leśny Zwilż -> http://tablism.com/viewtopic.php?f=23&t=5914&st=0&sk=t&sd=a&start=80#p43842
Krotki pisze…
No to teraz mnie totalnie pozytywnie rozkurwiles :D. Drumming zaczynam trenowac, jak cos wychodzi to wtedy jest wkret :D a co do Leśnego Zwilżu to opowiem Ci kiedys przy wodce i chinskim zwiadzie bo do tego nie wystarczy internet zeby ten rozkurw Lasu ogarnąć .
daaz pisze…
Jedno słowo: DZIĘKUJĘ TATO :D
Jako że jakby nie patrzeć jestem Twoim wychowankiem (RSC 2008), dziękuję za obiektywną ocenę... faktycznie mało scratchy ale nie jestem turntablistą ale raczej party dj'em. Scratch to podstawa, i zdaje sobie z tego sprawe...
Czas pokaże :) może ITF, może Vchamps w (oby) następnej edycji... :)
Anonimowy pisze…
Ogólnie to po tym co zobaczyłem na ostatnich mistrzostwach Polski :), to myślę że yt to jedyne medium eliminacji ;) Poziom na vchamps jest taki,że filmiki uczestników obejży parę osób i albo będą mieli polew albo danego dj'a "przyuważą". Widać też kilka (liczonych na palcach jednej ręki) profesek choćby Falcona. W kategorii scratch też można kogoś obczaić ale kto mi odpowie gdzie jest poziom z czasów Pistoleta, Eproma czy Krime... Odczuwam to tak, że dziś najlepiej to iść na byle jaki konkurs ogólnopolski, zrobić tam mistrza Polski w byleczym i wołać od klubów mistrzoskich warunków ;) Kiedyś to dj'e więcej robili a mniej pier...
cietydzwiek pisze…
odnosnie wpisu Daaza to kiedys mi o tym mowiles, ale najlepsza w Polsce opcja na rnb/pop party bylyby mistrzostwa po 10 minut party setow bleq, ty, hdd, motyl, noz i tak dalej do tego youcandensy i macie zajebista impreze... ide czytac o zwilzu
Anonimowy pisze…
Trzeba przyznać że liczba głosujących jest masakrycznie mała...ja czekam do ostatniej chwili i daje swój głos.Kilka perełek się znajdzie i wybór będzie ciężki.

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia