Daniel Drumz & Mr. Krime – “Music For Night People” mix-cd!

Za danieldrumz.com:
Z Krimem znamy się od kilku ładnych lat. Od jakiegoś czasu gramy mnóstwo wspólnych setów – wspólny miks był więc kwestią czasu, biorąc również pod uwagę to, jak bardzo pokrywają się nasze gusta muzyczne. Nie jest też tajemnicą, że bardzo lubimy klasyczne, dj’skie mixtape’y. Zbieramy je od kilkunastu lat, mamy po kilka swoich wydawnictw na koncie i śmiało można powiedzieć, że traktujemy mix-cd’s bardzo serio.

Pierwsze co założyliśmy nagrywając “Music For Night People” to absolutny brak pośpiechu (do tego stopnia, że w między czasie obaj zdążyliśmy zarejestrować i wydać swoje solowe miksy – “Electric Relaxation vol. 2″ i “Krime Story vol. 2″). Drugim założeniem była całkowita spontaniczność przy selekcji. Nie planowaliśmy niczego z góry, a selekcję przeprowadzaliśmy ‘w locie’ – tak jak robimy to w klubach. W efekcie powstał godzinny miks funku, jazzu, hiphopu, brasil music, soulu i rzeczy pokrewnych. Od Mandrill, przez A Bossa Eletrica, Emilio Santiago i Jazzmataz, kończąc na Art Blakey, Roy Ayers i Mr. Scruff. Jest to swego rodzaju wypadkowa miksów “Krime Story”, “Nightsession At Seventh Floor” oraz “Electric Relaxation”.

Do nagrania miksu wykorzystaliśmy oczywiście tylko winyle, jednak pozwoliliśmy sobię dodać w kilku miejscach coś od siebie – Fender Rhodes’a oraz sampler. Nie zapomnieliśmy również o solidnej porcji skreczy.

Za projekt okładki odpowiedzialny jest jeden z naszych ulubionych grafików – Animisiewasz Startt (1/2 kolektywu Piękni Chłopcy oraz designer dla takich labeli jak Lovemonk Spain, Killer Funk US i wielu innych). Limitowany nakład wynosić będzie 600 sztuk (do sprzedaży trafi jedynie 500 sztuk). Nie planujemy drugiego tłoczenia. Nigdy. Płyty trafią do sprzedaży pod koniec stycznia. Pre-order rusza w najbliższy poniedziałek! Video promo:Komentarz:
Po raz kolejny pokazują światu jak to powinno się robić. Jak nawiązać stałą więź ze słuchaczami, dzięki której na ich imprezy przychodzą uświadomieni imprezowicze, którzy wiedzą po co przychodzą i traktują djów jak artystów a nie jak szafy grające. Ten miks i tak będzie w sieci i jestem pewien, że mimo tego i tak sprzeda się te pińcet kopii. To jest zajebisty układ. Krime z Danielem pracują nas czymś, za co dostaną odpowiednie wynagrodzenie, dzięki czemu będą w stanie kiedyś znowu coś stworzyć. Życzmy sobie, aby każdy z nas djów miał takie poważanie na scenie i zaufanie wśród słuchaczy. Jednak marząc o takiej pozycji trzeba pamiętać, że plecy same się nie zrobią i oni na taki status ciężko pracowali przez wiele lat.

Komentarze

Argone pisze…
Nadal po 4 latach od publikacji jest to dobry mixtape na uspokojenie! 5!

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia