Polityka

W związku z wyborami i tym, że non stop gdzieś jeżdżę samochodem i słucham sobie radia najszły mnie pewne myśli o naturze politycznej. Tak wiec w radiu nadaja wywiady, ogłoszenia i inne takie pogadanki dot. wyborów. I wkurza mnie to, że 5 lat po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej ciągle wszyscy kandydaci, których słuchałem traktują wybory jako skok na kasę.
Nikt z nich nie patrzy na Unie jako na organizm, w którym aby ktos mogl zyskac musi ktos stracić. Nie widza tego, albo nie maja jaj aby stwierdzić ze myślenie patriotyczne na zasadzie jak najwiecej dla nas, kosztem innych jest fatalnym rozwiązaniem. Kazdy z nich mówi o tym jaka dzięki nim Polska będzie wspaniała. A zapominają, ze odpowiadają za cala Unię w kontekście preżnie rozwijających się Indii, ogromnych Chin i USA. I wygramy z nimi rywalizacje nie jako silna Polska otoczona biednymi krajami. Wygramy ta rywalizacje tylko jako Unia, w której wszyscy maja równe szanse, a słabsi dostają wsparcie od mocniejszych.
I jeszcze tak ogólnie, to nie mieszałbym do dyskusji o Unii religii, dziedzictwa kulturowego. Mnóstwo czasu i energii politycy marnują na przepychanki czy np. do kolejnego traktatu który i tak nie zostanie przyjęty wpisać preambule o chrzescijanskich korzeniach Europy czy nie... UE powinna opierać się na rozwiązaniach gospodarczych i systemowych. Dziękuje

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia