Komentarz do promocji IDA

Od kilku lat zastanawia mnie proporcja kasy włożonej w promocje turnieju do frekwencji podczas samej imprezy. Chyba jest tak, że promujemy imprezę której tak na prawdę promować nie trzeba, ponieważ, ci którzy mają się pojawić i tak się pojawią, bo to zapaleńcy, a reszta świata ma wyłożone na turntablistyczne popisy. Klipy, poligrafia drukowana w tysiącach, spoty radiowe, strony internetowe i tak dalej i co? I pińcet osób na sali. Podejrzewam, że na 1 osobę kupującą bilet przypada kilkanaście złotych włożonych w reklamę mistrzostw. Tak więc skoro cena biletu jest tak wysoka, bo lwia część musi pokryć koszta promocji, to może lepiej odpuścić rozmach i fullkolor, obniżyć cenę i tym ruchem przyciągnąć więcej osób, skłonnych wydać np. 15 a nie 30 zł za bilet? Brzmi prosto, ale podejrzewam, że to nie przejdzie ze względu na trampka pojawiającego się w końcówce klipu, który zapewne wypełniony jest talarami.
Dawniej magnesem, który miał zapewnić frekwencję, a co za tym idzie finansować wydarzenie były koncerty zespołów rapowych repreentujących uliczny tok działania. Było to zderzenie kilku światów, które ni jak nie budowało klimatu na imprezach i czasami wręcz odstraszało tych dla których ta impreza miała być organizowana. W tym roku widzimy ukłon w stronę jizzy, fizzy, szmizzy, trendy nurtów muzycznych. O wiele bliższych subkulturowo i muzycznie działaniom topowych turntablistów co należy uznać za ruch w dobrym kierunku.
Szkoda, że taka akcja promocyjna służy tylko jednodniowej imprezie i okazjonalnym wydarzeniom podczas których występują dje/ producenci z tunrtablismmem nie mający nic wspólnego. Mi podczas pracy w IDA, nie udało się uruchomić całorocznej machiny przypominającej o IDA w postaci kolekcji gadżetów gramofonowych, ubrań, wydawnictw i tak dalej i wielka szkoda, że dalej nikt o tym nie myśli.

Komentarze

Anonimowy pisze…
dobrze powiedziane, całkowicie się zgadzam
Anonimowy pisze…
Słusznie prawi.
Dać mu piwa:)
Skoro taki dobry pomysł to może kiedyś wypali, mimo wszelkich przeszkód natury mentalno-finansowo-obyczajowych;)
Pozdro
Fala Messenger

Popularne posty z tego bloga

Lista utworów do ZAiKS i STOART

Craze-zolek atakuje!

Kiedyś to było... Djing a demografia